Jeśli chcesz zamówić motoreduktor, koniecznie sprawdź https://tinyurl.com/ycsc4e9n.

Motoreduktory to ogólnie mówiąc nierozłączne połączenia silnika elektrycznego z przekładnią. Jak funkcjonują motoreduktory i kiedy się ich używa? Dowiesz się wszystkiego poniżej.

Motoreduktor – ogranicza prędkość obrotową silnika

Motoreduktory pomagają efektywniej korzystać z elektrycznych silników jako napęd w wielu użyciach w przemyśle. Za sprawą przekładni redukującej, duża prędkość obrotowa silnika jest redukowana nawet do kilkuset razy, przy równoległym porównywalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Należy pamiętać, że skuteczność przekładni nigdy nie jest stuprocentowa, w związku z tym zawsze zauważalna jest drobna dysproporcja między mocą wyjściową a wejściową motoreduktora. W skład nierozłącznego zestawu jakim jest motoreduktor często wchodzą również inne moduły jak sprzęgła albo hamulce. Największą zaletą motoreduktorów jest fakt, że są to gotowe elementy, które da się bez przeszkód znaleźć w oferty producenta tak, aby ich parametry dokładnie odpowiadały potrzebom danego projektu. Inżynierzy oszczędzają dzięki temu tygodnie, a czasami miesiące, na pracochłonne obliczenia oraz testy poszczególnych zestawów elementów. Zależnie od rodzaju oraz konstrukcji przekładni, motoreduktory mogą być dedykowane do niewielkich, umiarkowanych albo sporych obciążeń, a także do długotrwałego albo krótkotrwałego czasu pracy.

W motoreduktorach, w których zastosowano kilkustopniowe przekładnie, można osiągnąć nadzwyczaj wysoki zakres przełożeń, dochodzący wręcz do kilkudziesięciu tysięcy.

Rodzaje oraz zastosowanie motoreduktorów

Chociaż motoreduktory mogą być składane z użyciem kilku typów silników (BLDC, AC, DC czy szeregowych), rozróżnia się je według rodzaju przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się zatem następujące motoreduktory:
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (wykorzystujące przekładnię stożkową),
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (z przekładnią walcową),
– motoreduktory planetarne (posiadające przekładnię planetarną).

Brak zapewne takiego sektor gospodarki, w którym nie dałoby się użyć motoreduktora w roli napędu. Czy to transport, przemysł czy produkcja żywności, motoreduktory wprawiają w ruch różne automaty, jak wertykulatory, linie bagażowe na lotniskach, dachy ruchome albo wyciągi górskie. Ogromne spektrum ich mocy, wielkości oraz rodzajów użytych w nich przekładni i silników spowodowała, iż liczbę możliwych zestawów, które obecnie mają w ofercie najpopularniejsi światowi producenci motoreduktorów, trzeba wyrażać już nie w tysiącach, ale właściwie w milionach.

Lokalizacja:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]