Chcesz zamówić silnik szczotkowy? Wejdź na https://ultrarobotics.pl/silniki-elektryczne/silniki-dc-pradu-stalego/.
Sporo przedmiotów, z którymi stykamy się każdego dnia i bez których sporo czynności stałoby się cięższych, by działać wykorzystuje silniki elektryczne prądu stałego. Bezszczotkowe albo szczotkowe, małe bądź olbrzymie, te silniki zrewolucjonizowały nasz sposób życia oraz pracy, lecz statystyczny człowiek zazwyczaj nie ma pojęcia, jak funkcjonują te urządzenia, ani z jakich podzespołów składają się.
Silnik elektryczny prądu stałego – dokonanie czołowych innowatorów XIX wieku
Zadaniem silników elektrycznych prądu stałego jest konwersja energii elektrycznej na energię mechaniczną. Jak wskazuje ich nazwa, zasila je prąd, w którym kierunek oraz zwrot transferu ładunków elektrycznych jest stały. Silniki tego typu istnieją od niemal dwustu lat i są wspólnym osiągnięciem wielu osób. Do ich konstrukcji, dalszych modyfikacji i w konsekwencji ich wprowadzenia do powszechnego wykorzystania w różnego rodzaju urządzeniach, przyczyniły się wynalazki i badania czołowych naukowców połowy XIX wieku, jak między innymi Thomas Davenport, Michael Faraday oraz Moritz Jacobi. Silniki na prąd stały złożone są ze dwóch magnesów skierowanych do siebie różnoimiennymi biegunami, pomiędzy którymi wytwarza się pole magnetyczne, statora, wirnika, komutatora oraz szczotek. Dzisiaj często używane są również bezszczotkowe silniki prądu stałego (BLDC), które przede wszystkim ze względu na brak tego cyklicznie ulegającego awarii podzespołu, są uznawane za bezpieczniejsze, bardziej trwałe, i są generalnie cenione za fenomenalną niezawodność oraz bezgłośną pracę.
Silniki elektryczne na prąd stały znajdziesz w licznych popularnych urządzeniach
Powiedzieć, że silniki DC są stosowane właściwie wszędzie nie jest przesadą. Jeżeli w mieszkaniu posiadasz czytnik DVD bądź w komputerze masz zainstalowane dyski HDD, to w ich mechanizmie bez wątpienia znajduje się silnik bezszczotkowy. Silniki elektryczneprądu stałego są modułem sterowanych radiowo samochodów oraz pociągów, a więc gadżetów, które uwielbialiśmy jako dzieci i które niewątpliwie kupimy też naszym synom oraz córkom. Takie silniki napędzają duże i mniejsze pompy hydrauliczne niezastąpione w wielu gałęziach przemysłu, między innymi produkcyjnej, wydobywczej bądź budowlanej. W bliskiej przyszłości, dzięki silnikom DC samochody elektryczne będą normalnością, a już teraz te silniki poprawiają naszą mobilność, ponieważ to one napędzają tak chętnie używane rowery elektryczne, hulajnogi oraz segwaye. Silniczki prądu stałego wykorzystują też hobbyści do tworzenia najróżniejszych prototypów z zakresu mechaniki oraz robotyki.
Chociaż silniki elektryczne na prąd stały o niedużej mocy bez problemu da się zamówić w sklepach hobbystycznych i z asortymentem elektronicznym, to te do przemysłowego wykorzystania dostępne są na zamówienie tylko u dystrybutorów, oferujących wysokie jakościowo rozwiązania od cenionych marek.
Lokalizacja:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa
Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail:
[email protected]