Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem dziecinnie proste, więc każdy poradzi sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniamy, jak układać panele podłogowe.

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj ich z paczki – nie uszkodzisz ich, czekając kilka dni – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, dokładnie sprawdź każdy z nich i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem potem producent może nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do okna, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Ze spięciem paneli, dzięki prostemu systemowi klików, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z drewna lub surowców takich, jak MDF, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w domu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]